استایل مینیمال چیست

استایل مینیمال چیست و چه تأثیری بر تیپ شما دارد؟

احتمالاً نام سبک مینیمال بارها به گوشتان خورده است. سبک مینیمال در زمینه‌های مختلفی به ویژه در دنیای هنر دیده می‌شود. از مهم‌ترین زمینه‌هایی که سبک مینیمال به آن ورود کرده است، صنعت پوشاک است. استایل مینیمال در صنعت پوشاک، از پرطرفدارترین استایل‌هاست که همیشه روی بورس بوده و هرگز هم از مد نمی‌افتد. اگر مایلید بدانید استایل مینیمال چیست ، تا انتهای این مطلب از آدران فرم با ما همراه باشید.

استایل مینیمال چیست ؟

حتماً تا به حال افرادی را دیده‌اید که بیشتر به پوشیدن لباس‌های ساده علاقه دارند و یا شاید خودتان هم جزو این دسته از افراد باشید. خب این ساده پوشی، همان استایل مینیمال است. البته شاید بعضی از افراد ساده پوش توجه خاصی به نوع ست کردن و یا به روز بودن پوشاک خود نداشته باشند. اما استایل مینیمال استایل ساده‌ای است که در آن به انتخاب مدل و رنگ لباس‌ها توجه زیادی می‌شود.

آیا استایل مینیمال تکراری و یکنواخت است؟

اگر اهل پوشیدن لباس‌های ساده‌ نباشید، شاید تصور کنید که استایل مینیمال به معنی کنار گذاشتن تنوع و یا انتخاب‌ از بین گزینه‌های محدود، یکنواخت و خسته کننده است. اما این تصور اشتباه است! در واقع در استایل مینیمال طرح‌ها و جزئیات اضافه حذف می‌شوند و لباس‌های کاربردی ساده‌تر جایگزین لباس‌های شلوغ و پر زرق و برق می‌شوند. در استایل مینیمال ببیشتر توجه به کیفیت است تا کمیت.

 

چه رنگی برای استایل مینیمال بهتر است؟

اگر کمی به استایل‌های مینیمال توجه کرده باشید، حتماً رنگ‌های خنثی را در این نوع استایل‌ها دیده‌اید. رنگ‌های خنثی عضوی جدانشدنی از سبک مینیمال هستند. حالا شاید بپرسید رنگ‌های خنثی کدام‌اند؟ رنگ‌های خنثی رنگ‌هایی مثل طوسی، ذغالی، سفید، مشکی و یا رنگ‌های روشن دیگری مثل کرم، بژ، خاکی و … هستند. این رنگ‌ها با همۀ رنگ‌های گرم و سرد به خوبی ست می‌شوند.

استایل مینیمال چیست

مانتو شلوار الما آدران فرم

محبوبیت رنگ‌های خنثی در سبک مینیمال، به معنی اجتناب از انتخاب رنگ‌های دیگر مثل آبی، قرمز، سبز و … نیست. می‌توانید رنگ‌های متنوع و شاد را برای لباس‌هایتان انتخاب کنید؛ اما بهتر است این رنگ‌ها هیچ طرحی نداشته باشند. به علاوه در هر استایل مینیمال می‌توانید فقط یکی از این رنگ‌های غیر خنثی را استفاده کنید. مثلاً بلوز آبی با شلوار جین آبی یا شلوار مشکی. فراموش نکنید که ترکیب رنگ‌های مختلف و متنوع در یک دست لباس، به راحتی استایل مینیمال شما را خراب خواهد کرد.

طرح‌های مناسب برای استایل مینیمال کدام‌اند؟

شاید تصور کنید که لباس‌های طرحدار به طور کل هیچ نقشی در یک استایل مینیمال ندارند. اما اینطور نیست! لباس‌های طرحدار هم می‌توانند نقش مهمی در سبک مینیمال داشته باشند. اما نکتۀ مهم این است که چه طرحی را برای استفاده در استایل مینیمال استفاده کنیم؟ به خصوص زمانی که قرار است این لباس طرحدار، قسمت بزرگ و مهمی از استایل باشد؛ مثل مانتو، پالتو، شلوار و … .

بهترین طرح‌هایی که می‌توان برای لباس‌های غیر ساده در استایل مینیمال انتخاب کرد، راه راه (افقی یا عموی) و انواع طرح‌های چهارخانه هستند. طرح‌های دیگری هم که به نسبت باقی طرح‌ها ساده‌ترند می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. اما راه راه و چهارخانه از جمله طرح‌های محبوبی هستند که حتی می‌توانند استایل مینیمال شما را شیک‌تر کنند.

اگر تصمیم دارید از لباس‌های طرحداری که گفتیم در استایلتان استفاده کنید، سعی کنید یا فقط یک تکه از پوشاکتان طرحدار باشد یا اگر قرار است بیشتر باشد، حتماً پوشاک ست باشند. مثلاً مانتو و شلوار ست چهارخانه.

نقطۀ کانونی در استایل مینیمال چیست؟

یکی از مواردی که استایل مینیمال را شیک‌تر و جذاب‌تر میکند، انتخاب یک قطعۀ کانونی در استایل است. این نقطۀ کانونی می‌‌تواند یکی از لباس‌هایتان باشد که طرحدار است یا رنگ متفاوتی دارد. مثلاً یک بلوز طرحدار با شلوار ساده. یا یک بلوز صورتی به همراه شلوار و کیف و کفشی با رنگ‌های خنثی. در واقع وقتی یک تکه را به عنوان نقطۀ کانونی انتخاب می‌کنید، سایر قسمت‌ها باید از آن ساده‌تر باشند تا آن تکه بیشتر به چشم بیاید.

جایگاه اکسسوری‌ها در استایل مینیمال

همان‌طور که گفتیم در استایل مینیمال اجزای اضافه کنار گذاشته می‌شوند. پس بهتر است اکسسوری‌هایتان را به کیف، کفش و ساعت خلاصه کنید. اگر هم به زیورآلاتی مثل دستبند یا گردنبند علاقه دارید و نمی‌خواهید آن‌ها را حذف کنید، فراموش نکنید که زیورآلات پر زرق و برق و یا پر از نگین و تزئیات، جایی در استایل مینیمال ندارند.

استایل مینیمال چیست

مانتو شلوار اداری شقایق

در مورد کیف و کفش بهترین انتخاب، کیف و کفش‌های ساده و بدون سگک و تزئینات هستند. نوع کیف و کفش در استایل مینیمال محدودیتی ندارد و می‌تواند راحتی، اسپرت، مجلسی یا رسمی باشد. اما در هر نوعی که هستند، دقت کنید که کیف و کفش‌های ساده را انتخاب کنید، تا با خیال راحت با ترکیب آن‌ها با سایر لباس‌هایتان، یک استایل مینیمال ایده‌آل داشته باشید.

استایل مینیمال منحصر به فرد خود را بسازید

همان‌طور که می‌دانید نوع پوشش افراد می‌تواند اطلاعاتی را در مورد شخصیت و همین‌طور سلیقۀ آن‌ها به دیگران بدهد. پس مهم‌ترین نکته در انتخاب عناصر یک استایل، سلیقه و علایق خودتان است. در استایل مینیمال هم نباید این نکته را نادیده گرفت. به علاوه شاید بعضی افراد به دلیل وجود زیاد از حد رنگ‌های خنثی در یک استایل مینیمال و علاقه‌ای که به سایر رنگ‌ها دارند از این سبک دوری می‌کنند. اما هر کسی می‌تواند به راحتی استایل مینیمال منحصر به فرد خود را بسازد.

برای مثال برای انتخاب رنگ اصلی در استایلتان، حتماً به سراغ رنگی که به آن علاقه دارید بروید. اگر هم به چند رنگ علاقه دارید، از کدام از آن‌ها در یک دست لباس جداگانه استفاده کنید. مثلاً یک بار مانتوی نارنجی را با شلوار و کیف و کفش و شال خنثی بپوشید. بار دیگر شال بنفش را با مانتو و سایر اجزا با رنگ خنثی بپوشید. با این کار استایل مینیمال مخصوص خود را خواهید داشت.

استایل مینیمال در مانتو و شلوار اداری

حالا که می‌دانید استایل مینیمال چیست اگر جزو افرادی هستید که از مانتو و شلوار اداری برای محل کار خود استفاده می‌کنید و از طرفی به استایل مینیمال هم علاقه دارید، می‌توانید برای محل کار خود یک فرم اداری مینیمال بسازید. برای این کار کافیست مواردی که بالاتر گفتیم را در انتخاب مانتو و شلوار فرمتان و همین‌طور کیف و کفش و اکسسوری‌هایتان رعایت کنید.

مانتو و شلوار اداری مینیمال شما می‌تواند پارچۀ ساده‌ای داشته باشید و یا از پارچه‌های راه راه یا چهارخانه دوخته شده باشد. اما اگر پارچه‌های طرحدار را برای استایلتان انتخاب کردید، فراموش نکنید که کیف و کفش، اکسسوری‌هایی مثل ساعت و اجزای دیگر مثل پالتو یا کت ساده باشند و رنگی هماهنگ با رنگ مانتو و شلوار داشته باشند. مثلاً می‌توانید مانتو و شلوار ست اداری طوسی چهارخانه را با کیف، کفش و یک ساعت سادۀ مشکی ست کنید. یا مانتو و شلوار اداری با پارچۀ ساده را با پالتویی ساده یا راه راه و چهارخانه ست کنید. با توجه به این نکات می‌توانید به راحتی یک استایل مینیمال اداری برای خود رقم بزنید.

مانتو اداری مینیمال مدل سناتوری

مانتو و شلوارهای فرم آدران فرم

اگر قصد خرید مانتو و شلوار فرم اداری دارید، در فروشگاه اینترنتی آدران فرم مجموعه‌ای از مانتو و شلوارهای رسمی با کیفیت ساده و طرحدار را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم. می‌توانید سری به فروشگاه آنلاین آدران فرم بزنید و سفارش خود را به صورت تک یا عمده ثبت کنید. ضمناً خبر خوب این است که اگر مدل خاصی را مد نظر داشته باشید، می‌توانید مدل و سایز مورد نظرتان را به ما ارائه دهید تا در اسرع وقت سفارش شما را تحویل دهیم. از همراهی شما سپاسگزاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *