از کجا جنس خوب پارچۀ مانتویی را بشناسیم؟

از کجا جنس خوب پارچۀ مانتویی را بشناسیم؟

وقتی قصد خرید یک مانتو را داریم، در کنار طرح، مدل، دوخت و اندازۀ مانتو باید یک ویژگی بسیار مهم دیگر را هم بررسی کنیم که آن ویژگی، جنس پارچۀ استفاده شده برای آن مانتو است. جنس پارچۀ مانتو در همۀ انواع مانتو جزو فاکتورهای اصلی برای انتخاب مانتو است؛ اما وقتی صحبت از انتخاب مانتوهای اداری و رسمی باشد، اهمیت این موضوع چند برابر می‌شود. پس تا پایان این مطلب از آدران فرم همراه ما باشید تا با هم چند جنس خوب پارچۀ مانتویی که جایگاه ویژه‌ای در تولید مانتوهای اداری دارند را بررسی کنیم.

جنس خوب پارچۀ مانتویی

همان‌طور که گفتیم، جنس پارچۀ مانتویی که برای مانتوهای اداری استفاده شده جزو مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب یک مانتوی ایده‌آل است. چرا که مانتوی اداری دائماً و هر روزه پوشیده و شسته می‌شود و اگر جنس مناسبی نداشته باشد، طبیعتاً خیلی زود کهنه می‌شود.

از طرفی از ضروری‌ترین ویژگی‌های مانتوی اداری مرتب بودن آن است. پس اگر جنس پارچۀ آن به گونه‌ای باشد که زود چروک شود، فرم رسمی خود را از دست خواهد داد. اما حالا سؤال این است جنس خوب پارچۀ مانتویی برای مانتوهای اداری چیست؟ در ادامه چندتا از بهترین پارچه‌ها را که گزینه‌های ایده‌آلی برای دوخت مانتوهای اداری و رسمی هستند، بررسی می‌کنیم.

پارچۀ فیونا

فیونا را می‌توان از انواع پارچۀ کرپ دانست که مثل باقی پارچه‌های کرپ بسیار خوش دوخت است. مانتوهای از جنس کرپ فیونا بسیار راحت و سبک و همین‌طور خوش فرم هستند. جنس پارچۀ فیونا به گونه‌ای است که برای هر چهار فصل مناسب است. این پارچه جنس بسیار لطیفی دارد، چروک نمی‌شود و دوام بسیار بالایی دارد. از این رو پارچۀ فیونا انتخاب تضمین شده‌ای برای مانتوهای اداری است که می‌توانید با خیال راحت مانتوهایی از جنس فیونا را به عنوان مانتوی فرم اداری انتخاب کنید.

مانتو اداری الیانا

مانتو مدل الیانا یکی از محصولات آدران فرم است که از جنس پارچۀ فیونا تولید شده و برای مشاهدۀ جزئیات بیشتر آن می‌توانید روی تصویر بالا کلیک کنید.

 

پارچۀ پلی کتان

جنس پارچۀ پلی کتان ترکیبی از الیاف پنبه و پلی استر است. همان‌طور که می‌دانید پنبه جزو الیاف طبیعی است و پلی استر از مواد مصنوعی است که مقاومت زیادی در برابر چروک شدن دارد. پارچۀ پلی کتان به دلیل سبکی و حالت کشسانی که دارد باعث راحتی مانتوهایی می‌شود که با این پارچه دوخته می‌شوند.

پارچۀ پرادا

اگر با جنس پارچۀ فیونا که بالاتر توضیح دادیم آشنا باشید، باید بدانید که پارچۀ پرادا هم از نظر بافت و جنس شباهت زیادی به فیونا دارد. در واقع پارچه‌های فیونا و پرادا که با نام پاردو نیز شناخته شده است، سهم بزرگی در تولید مانتوهای اداری دارند. پرادا هم هم مثل پارچۀ فیونا بسیار با دوام و مقاوم است و یک انتخاب مطمئن برای مانتوهای رسمی و اداری است.

پارچۀ بزیاق ترک

یک جنس خوب پارچۀ مانتویی دیگر مربوط به پارچۀ بزیاق ترک است که برای دوخت درصد زیادی از مانتوهای اداری استفاده می‌شود. این پارچه که بافتی شبیه به پارچۀ جودون دارد، جزو پارچه‌های است که خیلی کم و دیر چروک می‌شود. بزیاق جنس بسیار مرغوبی دارد که در برابر دون دون شدن مقاومت بالایی دارد و همچنین فرم خود را بعد از پوشیده شدن حفظ می‌کند.

مانتو اداری سپیده آبی

مانتوهای اریکا دیپلمات ،درسا و سپیده از پارچۀ بزیاق ترک برای شما عزیزان تولید شده‌اند که می‌توانید با کلیک روی نام ‌ وارد صفحۀ مربوط به جزئیات هر یک از این محصولات شوید.

پارچۀ گاباردین

گاباردین یک پارچه با بافتی محکم است که جزو معتبرترین و مرغوب‌ترین پارچه‌های دنیاست. گاباردین پارچه‌ای با بافت محکم، ریز و جناقی است که برای هر چهار فصل مناسب است. این پارچه خیلی کم چروک می‌شود و  مقامتی بالا و جنسی لطیف دارد. به همین دلیل یکی از جنس خوب پارچۀ مانتویی محسوب می‌شود.

پارچۀ ترگال

پارچۀ ترگال از معروف‌ترین پارچه‌های مصرفی برای دوخت انواع مانتوی رسمی و اداری است. ترگال را می‌توان یک پارچۀ نخی ضخیم دانست که با پلی استر و ویسکوز هم ترکیب شده است. این پارچه بافتی تار و پود دار و منظم دارد که در انواع ساده و کجراه موجود است. از ویژگی‌های طلایی این پارچه می‌توان به ساییده نشدن، ثابت بودن رنگ و دوام و استحکام بالای آن اشاره کرد که ترگال را تبدیل به یک گزینۀ ایده‌آل برای دوخت مانتوهای اداری کرده است.

پارچۀ فاستونی

فاستونی هم یک جنس خوب پارچۀ مانتویی است که یک پارچۀ محکم، مقاوم و با آهار زیاد است. فاستونی اساساً از پشم تولید می‌شود که درصد پشم به کار رفته در انواع پارچه‌های فاستونی متفاوت است و هر چه این درصد بالاتر باشد، پارچه با کیفیت‌تر، محکم‌تر و گران ‌قیمت‌تر خواهد بود. مانتویی که از پارچۀ فاستونی تولید شده باشد، با همان فرمی که دوخته شده روی بدن می‌ایستد و با نشست و برخاست کردن فرم خود را از دست نمی‌دهد. از طرفی به دیل مقاومت بالای پارچۀ فاستونی، عمر فاستونی زیاد است. بنابراین پارچۀ فاستونی برای دوخت مانتوهای رسمی یک گزینۀ ایده‌آل است.

مانتو مدل الما یکی از محصولات مجموعۀ آدران فرم است که می‌توانید برای دیدن مشخصات و همچنین برای ثبت سفارش این محصول وارد این لینک شوید.

پارچۀ آلکاپا

پارچۀ آلکاپا از دیگر گزینه‌های جنس خوب پارچۀ مانتویی است که می‌توان گفت جنس اصلی آن از پشم است. مقاومت زیادی که آلکاپا دارد، این پارچه را تبدیل به یکی گزینه‌های محبوب برای دوخت مانتوهای اداری کرده است.

جنس خوب پارچۀ مانتویی

مانتوهای اداری مدل شقایق، آیدا، سناتوری، ژانت نیز از پارچۀ آلکاپا ترک تهیه شده‌اند که می‌توانید روی آن‌ها کلیک کنید و وارد صفحۀ مربوط به هر یک از این محصولات شوید.

 

پارچۀ پرشیا

یک جسن خوب پارچۀ مانتویی دیگر پارچۀ پرشیا است که به آن مکانیک نیز میگویند. جنس اصلی این پارچه پلی استر و ویسکوز است و در خیلی از مانتوهای رسمی و اداری مصرف می‌شود. از مهم‌ترین مزایای پارچۀ پرشیا این است که چه بعد از پوشیده شدن و چه بعد از شست وشو خیلی کم چروک می‌شود که این ویژگی برای مانتوهای فرم اداری که دائم پوشیده و شسته میشوند یک امتیاز فوق‌العاده است. از دیگر ویژگی‌های مثبت پارچۀ پرشیا مقاومت بالا و نخ کش نشدن آن است.

پارچۀ کرپ

پارچۀ کرپ یکی از بهترین و مرغوب‌ترین پارچه‌ها برای دوخت مانتو و به ویژه مانتوهای رسمی و اداری است. جنس پارچۀ کرپ ترکیبی از پشم، ابریشم و پلی استر است. پارچۀ کرپ شامل انواع بسیار مختلفی است که در جنس، ضخامت و محدودۀ قیمت با هم تفاوت دارند. اما به طور کلی پارچۀ کرپ ریزش خوبی روی بدن دارد و مانتویی که با پارچۀ کرپ دوخته شده باشد با فرم زیبایی روی بدن می‌ایستد. این پارچۀ دوام زیادی دارد و بعد از چند بار پوشیده شدن فرم خود را از دست نمی‌دهد. بنابراین پارچۀ کرپ می‌تواند یک انتخاب تضمین شده برای مانتوهای اداری باشد.

 

در فروشگاه اینترنتی آدران فرم می‌توانید از مجموعۀ مانتو و شلوارهای ست  اداری که سعی شده از بهترین جنس و تمیزترین دوخت در تولید آن‌ها استفاده شود دیدن کنید و سفارش خود را به صورت تک یا عمده ثبت کنید. سفارش شما هر کجای کشور که باشید حداکثر طی مدت یک هفته به دستتان خواهد رسید. علاوه بر این از آنجایی که سلیقه و خواست شما اهمیتی ویژه‌ای برای مجموعۀ آدران فرم دارد، اگر مدل خاصی مد نظر دارید، می‌توانید با ارائۀ مدل و سایز، محصول دلخواه خود را تحویل بگیرید. اگر سؤالی دارید می‌توانید از قسمت تماس با ما در وب‌سایت،  با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *