رنگ لباس مناسب فصل

همه چیز درباره رنگ لباس مناسب فصل

آیا رنگ در رفتار و نوع برخورد انسان ها تأثیر می‌گذارند؟ آیا شما هم جزء افرادی هستید که به هنگام خرید برای رنگ لباس خود اهمیت خاصی قائل می‌شوید؟ پوشیدن رنگ لباس مناسب فصل‌ها نیاز به راهنما دارد. هر فصلی رنگ منحصر به فرد خود را دارد. چه رنگ هایی مناسب فصل سرد و گرم هستند؟ برای انتخاب بهتر لباس‌هایتان در فصول مختلف، با ادامه مطلب همراه ما باشید. راهنمای پیش رو به شما کمک می‌کند که در فصل های مختلف سال، رنگ مانتو یا لباس های خود را به درستی انتخاب کنید.

درباره رنگ لباس مناسب فصل بیشتر بدانید

سلیقه افراد با یکدیگر متفاوتند. اما احساس آرامش و راحتی از پوشیدن لباس در این میان از اهمیت بسزایی برخوردار است. انتخاب رنگ مناسب فصل تأثیری دوچندان در شادابی شما و اطرافیان خواهد گذاشت. شاید بسیاری از ما کمدی پر از لباس های رنگارنگ داشته باشیم. ولی اطلاعات کافی درباره رنگ مناسب فصول سرد و گرم نداریم. به طور کلی هر رنگی می تواند گویای ابعاد شخصیتی فرد باشد. به طور مثال رنگ مشکی در ذهن جامعه نماد قدرت، اعتبار، هوش، جدیت و فراست حتی جاه طلبی است. رنگی شیک که باعث جلب توجه اطرافیان به شما می شود. به نحوی که دیگران می توانند از ظاهر پوشش فرد به شخصیت باطنی و حتی احساسات او پی ببرند.

رنگ لباس مناسب فصل بهار چیست؟

یکی از زیباترین فصل های سال، بهار است که زمین به بهشت رنگارنگ گل ها تبدیل می شود. بنابراین انتخاب رنگ لباستان به جذابیت بیشتر شما در بین این همه زیبایی اضافه خواهد شد. رنگ های روشن برای اولین فصل سال بسیار مناسب و شیک هستند. سبز، قرمز، صورتی، آبی آسمانی، زرد، سفید و … در فهرست رنگ لباس مناسب فصل بهار قرار می گیرند.

رنگ زرد

این رنگ نماد تابش نور خورشید بوده که با گرمابخشی دلپذیر خود و ایجاد انرژی به محیط جزء تأثیرگذارترین رنگ‌های بهاری به شمار می‌رود. کافی است این رنگ لباس مناسب فصل بهار را امتحان کنید. به طرز باورنکردنی هم خودتان و هم اطرافیان از دیدن شما در این پوشش، احساس شادابی و آرامش خواهید داشت. از درخشش چشم ها و لبخند دیگران نشانه خوبی برای تأیید حسن سلیقه شماست. رنگ زرد باعث افزایش تولید سروتونین در مغز و تسریع متابولیسم بدن می شود. ترکیب رنگی زرد با سبز یا آبی در پوشش فصل بهار را فراموش نکنید.

رنگ قرمز

رنگی محرک و پویا که در پرانرژی بودن و احساس قدرت شما تأثیر زیادی می گذارد. یکی از پرطرفدارترین رنگ های صنعت مد که در جلب رضایت مشتری و جذابیت لباس ها نقش بسزایی دارد.  اگر به دنبال رنگ لباس مناسب فصل بهار هستید به شما ترکیب رنگ قرمز با دیگر رنگ های خنثی را پیشنهاد می کنیم. چراکه رنگ قرمز لباس به تنهایی باعث خسته شدن چشمها در طولانی مدت می شود.

رنگ صورتی

طراحان لباس برای القای حس آرامش و زیبایی از رنگ صورتی در عرضه کارهای خود به بازار استفاده می‌کنند. در واقع این رنگ همراه با رنگ طوسی کم رنگ ترکیبی شیک و شاد را برای مشتری به ارمغان می‌آورد. به همین خاطر صورتی جزء پرطرفدارترین رنگ لباس مناسب فصل بهار محسوب می‌شود.

رنگ سبز و آبی آسمانی

از جمله بهترین رنگ های فصل بهار می توان به رنگ آبی نماد آسمان پاک و سبز نشانه طراوت و سرسبزی گیاهان زیبا اشاره کرد. رنگ آبی با ترکیب رنگ سفید یا طلایی، کنتراستی شگفت انگیز در صنعت مد به شمار می رود. رنگ سبز لباس در تلقین حس شادابی و آرامش مشتری به هنگام خرید تأثیر مستقیم دارد. مطمئناً با پوشیدن لباس های سبزرنگ، احساس انرژی مثبت و سرزندگی بیشتری خواهید داشت.

در گرمای تابستان لباس چه رنگی بپوشیم؟

همان طور که همه ما می دانیم تابستان گرمترین فصل سال است. بیشتر افراد برای رهایی از گرمای آزاردهنده فصل تابستان لباس های خنک می پوشند. قطعاً لباس های رنگ تیره به دلیل جذب نور خورشید به خود، انتخاب نامناسبی هستند. سفید، سبز فسفری، صورتی، آبی، فیروزه ای و نقره ای در فهرست رنگ لباس مناسب فصل تابستان قرار می‌گیرند. این رنگ های روشن در انعکاس نور خورشید و بازتاب انرژی حاصل از آن نقش مؤثری ایفا می کنند. در نتیجه شما با پوشیدن لباس های رنگ شاد و خنک، دیگر احساس گرما نخواهید داشت.

هر چقدر میزان رنگ لباس های تابستانی، رو به سردی و کمرنگی برود یقیناً پوشیدن آن ها برایتان رضایت بخش تر خواهد بود. رنگ های بنفش تیره، قرمز، نارنجی، زرد جزء رنگ های گرم محسوب می‌شوند اما می‌توانید از رنگ های ملایم و آرامبخشی مثل لیمویی، گلبهی، یاسی و … استفاده کنید. ترکیب رنگ‌های خنثی و سرد باعث تعادل در تیپ لباس تابستانی و جلوگیری از نفوذ گرمای بیش از حد تابش نور خورشید به بدن شما خواهد شد.

چه رنگ هایی برای لباس پاییزه مناسبند؟

انتخاب رنگ‌ها با ویژگی های شخصیتی افراد ارتباطی مستقیم دارد. هر چقدر رنگ لباس مناسب فصل پاییز به رنگ مو، چشم و پوستتان نزدیک تر باشد، در زیبایی و بالا بردن اعتماد به نفس شما و البته جلب توجه و تحسین دیگران تأثیر مستقیم می گذارد. در فصول سرد سال تابش نور خورشید و گرمای آن کاهش می‌یابد. به همین دلیل طراحان لباس همواره در تلاشند از رنگ های گرم و تیره برای پوشش فصل پاییز مشتریان استفاده کنند.

رنگ‌های قهوه‌ای، نارنجی، خاکستری تیره، مشکی، قرمز، سبز، کرم، بنفش و … جزء گروه رنگ لباس مناسب فصل پاییز محسوب می شوند. پالتوهای با ضخامت کم، کت، بافت ساده و سبک در زیر مانتو برای این فصل نسبتاً سرد، از گرمای خوبی برخوردار هستند. ترکیب رنگ‌های گرم و خنثی مانند بنفش، نارنجی، طوسی، خاکستری، سفید، سیاه و …  به استایل لباس پاییزی‌تان، زیبایی دوچندان می‌بخشد. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای جذابیت بیشتر تیپ خود از جواهرات، کیف و کفش با رنگ های جگری، شکلاتی، نارنجی سوخته، خاکستری روشن و سبز دودی در پوشش فصل پاییز استفاده کنید.

برای فصل زمستان لباس چه رنگی بخریم؟

رنگ تیره بهترین گزینه برای انتخاب رنگ لباس مناسب فصل زمستان است. قهوه ای یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در استایل زمستانی به شمار می‌رود. افرادی که از نظر شخصیتی محافظه کار، با ثبات، قدرتمند، منطقی، هوشمند، اهل صلح و صفا هستند بیشتر به خرید لباس های قهوه ای رنگ تمایل دارند.

رنگ آبی که بیشتر برای لباس های جین و کتان مناسبند. اگر در فصل زمستان قصد رفتن به مکانی رسمی دارید یا برای مصاحبه استخدامی دعوت شده‌اید، از این رنگ لباس مناسب فصل زمستان برای پوشش بار اول خود استفاده کنید. رنگ آبی در افزایش اعتماد به نفس و آرامش درونی شما نقش بسزایی دارد. در طراحی لباس های پرسنلی این رنگ را به کار می برند. در بقیه موارد می توانید رنگ‌های گرم مانند مشکی، خاکستری، بنفش، قرمز، شتری، خردلی، شکلاتی، زیتونی گرم، بنفش را انتخاب کنید.

رنگ بنفش برای افراد خلاق، پرشور و هیجان، عاشق، حساس، اهل فلسفه و عرفان از جذابیت بیشتری برخوردار است. رنگ قرمز رنگی شاد و پرانرژی تلقی شده که شخصیت‌های زرنگ، با استعداد، باهوش، هیجان زده و البته کمی خودخواه و کمال گرا به خرید این نوع از رنگ لباس مناسب فصل زمستان تمایل نشان می‌دهند. رنگ مشکی موردپسند افراد جاه طلب، هدفمند، باهوش و استعداد، با صلابت، عاطفی و حساس، کمی مغرور و شیک پوش است. اگر جزء افراد لاغر اندام هستید رنگ‌های قرمز، بنفش، زیتونی و طوسی را به جای مشکی انتخاب کنید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *